Novinky SIMI 2/2018
 

Otevřte si zpravodaj v prohlížeči zde.

 
   
  SIMI  
 

Novinky SIMI 2/2018

   
 
 
 

Osobní start-up: cesta k seberealizaci v nové zemi

 
 

Zveme vás na další interkulturní setkání, na kterém se Helena Masníková a Anna Darašenka s vámi podělí o zkušenosti ze skupinového koučingu.

Dozvíte se, jak vznikal projekt Osobní start-up a kam až došel.

Zjistíte proč je důležitě nebát se mluvit o svých snech a plánech.

Vyzkoušíte si jaké to je vyslovit své myšlenky nahlas před cizími lidmi.

Ve čtvrtek 27. září od 19h ve Skautském institutu, Staroměstské náměstí 4, Praha 1.

 
 
 
 

SIMI pořádá besedy o migraci s hosty cizinci

 
 

Rádi byste na své škole uspořádali besedu o migraci a uprchlictví a dozvěděli se aktuální informace k problematice? Chcete pozvat hosta cizince, který by s žáky sdílel svůj příběh a zkušenost z cesty do České republiky a jeho životem u nás? Kontaktujte pracovníky SIMI, kteří v rámci nového projektu Mluvme spolu (o migraci) u vás na škole tuto besedu připraví. Zapojit se mohou všechny základní a střední školy v Praze.

 
 
 
 

Metodiky pro pedagogy k výuce migrace

 
 

V rámci projektu Crossing borders jsme ve spolupráci s pedagogy pražských škol připravili materiály vhodné pro samostatnou výuku tématu migrace v hodinách.

Metodiky pro pedagogy

 
 
 
 

Výzkum „Jak je těžké se uplatnit pro 2. generaci Vietnamců v České republice?“

 
 

Sdružení pro integraci a migraci za podpory Viet Up realizuje kvalitativní výzkum na téma „Jak je těžké se uplatnit pro 2. generaci Vietnamců v České republice?“. Výzkum probíhá ve třech partnerských krajích projektu Města a Inkluzivní strategie – Jihomoravském, Libereckém a hl. m. Praze prostřednictvím malých kulatých stolů s mladými Čecho-Vietnamci ve věku od 18 do 30 let.

 
 
 
 

Výroční zpráva 2017 je na světě

 
 

SIMI v minulém roce oslavilo 25 let od okamžiku, kdy Dana Němcová a Anna Grušová založily Poradnu pro uprchlíky při Českém helsinském výboru. Organizaci, které daly do vínku jasný, ale poměrně nesnadný úkol, a to hájit práva migrantek a migrantů v České republice a podporovat je i společnost v integraci. Stručný přehled toho, co se nám od té doby podařilo, najdete společně se zajímavostmi z uplynulého roku v naší nové výroční zprávě.

 
 
 
 

Když duše zabolí - téma duševního zdraví příchozích

 
 

Jak najít štěstí, naplnění v životě, jak dobře vychovávat své děti a žít spokojeně? Po odpovědích touží většina migrantů a migrantek stejně jako místní obyvatelé. Co se ale děje, když jim jejich touhy nevycházejí a duše je bolí? „Někteří klienti a klientky SIMI se cítí osaměle, přestože žijí v partnerských či manželských vztazích,“ říká František Cihlař o některých z problémů, které pomáhá řešit ve své praxi jako psychosociální poradce SIMI.

 
 
 
 

Debatovat o migraci na školách dává smysl

 
 

Dnes není ojedinělé setkat se s názorem, že migrace jako téma do školy nepatří. Možná se není čemu divit. Ve společnosti, která se podle mnoha výzkumů řadí k nejvíce xenofobním v Evropě, to chce odvahu pustit se do diskuze o otázkách souvisejících s migrací či uprchlictvím. Od čeho jsou ale výzvy? Aby se překonávaly! Tento článek shrnuje zkušenosti SIMI ze série besed o migraci, pořádaných na základních a středních školách v Praze.

 
 

Na další kurz vaření s "Running Cheff" se můžete těšit 3. října od 19h - více na Facebooku SIMI

Další Kulatý stůl s mladými Čecho - Vietnamci proběhne 5. října od 17 do 19h v Krajské vědecké knihovně Liberec.

  
   
         
 

Pokud nechcete newsletter nadále dostávat, klikněte na následující odkaz: Odhlásit odběr