Proběhl seminář pro migranty o sloučení rodiny Proběhl seminář pro migranty o sloučení rodiny

5. 10. proběhl v Centru Člověka v tísni již pátý seminář pro migranty v rámci projektu Praha integruje. Tématem tentokrát byly pobyty za účelem sloučení rodiny pro občany třetích zemí. Seminář vedla právnička Klára Holíková, která účastníkům vysvětlila právní rámec a náležitosti jednotlivých oprávnění a především upozornila na časté potíže a nejasnosti, s nimiž se potýkají klienti právního poradenství SIMI, a hovořila o svých zkušenostech z praxe.

Účastníci z Ukrajiny, Běloruska a Kyrgyzstánu plně využili možnost pokládat dotazy a najít díky semináři vhodný postup pro řešení své situace a situace svých blízkých.

V diskuzi s účastníky zazněla mj. následující praktická doporučení:

více

Výstupy z Integračního fóra Praha Výstupy z Integračního fóra Praha

V úterý 21. 9. 2021 proběhla v Domě národnostních menšin v Praze akce organizace SIMI pro odbornou veřejnost s názvem Integrační fórum Praha (celý program zde).

Jednalo se o první mezinárodní setkání odbornic a odborníků na oblast integrace migrantů na lokální úrovni, které SIMI s partnery pořádají v projektu Úspěšná integrace migrantů v regionech z podpory programu Erasmus+.

Zahraniční hosté přednesli v panelové diskusi příklady z jejich praxe v Belgii, Německu a na Slovensku. V následných skupinových diskusích si pak sdíleli svoje zkušenosti ohledně aktuálních potřeb, výzev a příležitostí ve vzájemné výměně s účastníky z Česka.

více

Stínová zpráva o stavu genderové rovnosti v České republice v letech 2016 - 2020 Stínová zpráva o stavu genderové rovnosti v České republice v letech 2016 - 2020

SIMI se společně s autorkami z organizací hájících práva žen zapojilo do tvorby výzkumné zprávy o stavu genderové rovnosti v ČR. Zpráva vznikla u příležitosti periodického přezkumu o plnění závazků ČR podle Úmluvy OSN o odstranění všech forem diskriminace žen (CEDAW). Cílem je vyhodnotit posun genderové rovnosti v ČR za posledních 5 let. V rámci naší odbornosti jsme se podíleli na kapitole zaměřující se postavení žen migrantek.

Zpráva je ke stažení zde.

více

Další novinky