Kde hledat práci

Pro základní orientaci o nabídkách trhu práce doporučujeme navštívit například tyto stránky. V každém případě je vhodné připravit si profesní životopis a konkrétní motivační dopis.

Nabídky Úřadu práce pro cizince, jež nepotřebují pracovní povolení najdete zde. Nabídky Úřadu práce pro cizince u nichž se požaduje zaměstnanecká karta naleznete zde.

Pokud jste přišli o práci, máte v některých situacích možnost evidovat se na nejbližším úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Kromě toho je vhodné aktivně prohledávat nabídky na internetových pracovních portálech, kontaktovat známé, kamarády či bývalé zaměstnavatele. V každém případě se neobejdete bez vhodně sepsaného životopisu a cíleného oslovení zaměstnavatele motivačním dopisem. Další variantou je pracovat přes agenturu

Pokud potřebujete pomoci a hledáním či udržením zaměstnání, chcete zvýšit svou kvalifikaci, chcete začít pracovat jako OSVČ nebo pokud se cítíte zkráceni na svých právech, můžete kontaktovat sociální oddělení SIMI. A to osobně, telefonicky, nebo emailem.

Praktické informace pro cizince

Newsletter

Máte zájem o naše aktivity? Nechcete přehlédnout akce, které pořádáme? Přihlašte se k odběru našeho newsletteru: