Otevřte si zpravodaj v prohlížeči zde.

 
   
  SIMI  
 

Novinky SIMI 2/2019

   
 
 
 

SIMI pořádá besedy o migraci s hosty cizinci

 
 

Rádi byste na své škole uspořádali besedu o migraci a uprchlictví a dozvěděli se aktuální informace k problematice? Chcete pozvat hosta cizince, který by s žáky sdílel zkušenost z cesty do České republiky a jeho životem u nás? Kontaktujte SIMI, v rámci projektů Crossing borders financovaného nadací Varietas a Mluvme spolu (o migraci) II  financovaného Magistrátem hl.m. Praha u vás na škole besedu připravíme. Zapojit se mohou všechny základní a střední školy v Praze.

 
 
 
 

Metodické materiály pro pedagogy k výuce migrace

 
 

V rámci projektu Mluvme spolu (o migraci) jsme ve spolupráci s pedagogy pražských škol připravili materiály vhodné pro výuku tématu migrace, uprchlictví a integrace v hodinách. Metodické listy se zabývají aktuálními tématy v oblasti migrace, jako je například druhá generace Vietnamců v Česku, „uprchlická krize“ a situace v Sýrii nebo vliv médií na vnímání islámu v Česku.

 
 
 
 

Kurz vaření specialit Izraele s panem Daromem

 
 

Zveme vás na další z kurzů vaření SIMI, který se koná 19. září od 18 hod ve Fair Food Bistro. Tentokrát vás typickou kuchyní své země provede pan Noam Darom z Jeruzaléma, který si pro vás připravil neotřelé recepty izraelské kuchyně. Můžete se těšit například na lilkový Baba Ganoush, Jeruzalémský mix nebo Tahinovou zmrzlinu.

 
 
 
 

Kulatý stůl ke vzdělávání žáků s OMJ v Liberci

 
 

V rámci projektu Města a inkluzivní strategie pořádáme 13. září 2019 od 9 hod kulatý stůl Vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) - výzvy, limity a dobré praxe v prostorách kavárny KultiVAR. Cílem kulatého stolu je ukázat způsoby, jak s žáky s OMJ pracovat ve třídě nebo jakým způsobem je možné aktivity pro žáky s OMJ financovat. Budeme také sdílet příklady praxe pražských a libereckých škol.

 
 
 
 

Změny zákona o pobytu cizinců platné od 31.7.2019

 
 

Připravili jsme pro vás dokument shrnující změny zákona o pobytu cizinců. Změny zákona se týkají především zaměstnaneckých karet, pobytů z důvodu za účelem studia a vědeckého výzkumu, programů pracovní migrace a další. Dokument je dostupný ve čtyřech dalších jazycích – ruštině, angličtině, vietnamštině a mongolštině.

 
 
 
 

Výroční zpráva 2018 je na světě

 
 

Stručný přehled toho, co se nám za minulý rok podařilo, najdete společně se zajímavostmi z uplynulého roku v naší nové výroční zprávě z roku 2018.

 
 
 
 

Kulatý stůl k reprodukčnímu zdraví migrantek

 
 

V rámci projektu Migrantky mezi ženami pořádáme 8. října 2019 kulatý stůl k reprodukčnímu zdraví migrantek v ČR. Akce je určena pro:

sociální a interkulturní pracovnice/pracovníky, kteří v praxi s migrantkami tuto problematiku řeší

porodní asistentky a duly, které se primárně problematice migrace nevěnují, ale ve své praxi taktéž s migrantkami přicházejí do kontaktu.

Společně budeme identifikovat potřeby migrantek a pracovníků pomáhajících profesí a také si vyměníme zkušenosti z praxe.

 
 
 
 

Interkulturní setkání na téma budhismus

 
 

Srdečně vás zveme na další Interkulturní setkání, které proběhne ve středu 2. října od 19 hod tradičně ve Skautském institutu, Staroměstské náměstí 4, Praha 1. Letošní setkání se zaměřují na informování o náboženství a sdílení zkušeností s vírou v praxi. Moderují Marek Procházka a František Cihlář.

 
 

ŽENY OD VEDLE - 19. září od 15 hod proběhne projekce filmu s debatou v Komunitním centru Žižkov.

ZAŽÍT MĚSTO JINAK! Najdete nás v ulici U Akademie. Přijďte si poslechnout příběhy migrantek žijících v ČR. 21. září od 14 hod.

ŠKOLENÍ PRO PEDAGOGY na téma Stereotypy a migrace. Školení proběhne v listopadu, sledujte sekci Migrace na školách.

>

Podílíme se na přípravě:

Konference k integraci cizinců v obcích, kterou pořádá Městská část Prahy 13 dne 14. listopadu 2019.

Konference Společně proti násilí společně s Českou ženskou lobby 25. listopadu 2019. Konference se bue zabývat tématem potírání násilí na ženách a domácího násilí.

>

Sledujte nás:

Recepty na jídla s příběhem z 53 zemí. Navštivte náš SIMI FOODBLOG.

Vše o migrantkách s migrantkami najdete na našem blogu SIMI BEZ VRÁSEK.

Navštivte naši Čajovnu SIMI. Informace na               INTERKULTURNÍM SETKÁNÍ.

Aktuality, akce a informace pravidelně přidáváme na SIMI FACEBOOK.

Připravili jsme pro vás nová videa Můj příběh o panu Ahsanovi a panu Zhaidarbekovi. Sledujte náš YOUTUBE.

  
   
         
 

Pokud nechcete newsletter nadále dostávat, klikněte na následující odkaz: Odhlásit odběr