Otevřte si zpravodaj v prohlížeči zde.

 
   
  SIMI  
 

Novinky ze SIMI Foodblogu 2019

   
 
 
 

Sonam aneb rozhovor s jedním Tibeťanem

 
 

Rozhovor se Sonamem o jeho cestě z Tibetu až do vzdáleného Česka. Celý příběh Sonama o tom, proč s matkou utekli z Tibetu, proč poté utekl z kláštera, jak se dostal do Česka a jak se mu zde žije, si poslechněte v podcastu Integračního centra Praha, který vznikl v rámci projektu Salad Bowl of Prague - Voises.

 
 
 
 

Ženy migrantky a jejich příběhy s recepty

 
 

V článku se vám představí devět žen, které se zúčastnily jako kuchařky našich SIMI kurzů vaření. Jejich příběhy i recepty si můžete přečíst na sběratelských kartičkách, které v rámci kurzů vaření vznikají. My zde v tomto článku přinášíme devět příběhů žen migrantek a jejich recepty na speciality ze zemí, odkud pocházejí –Mongolsko, Írán, Ukrajina, Bosna a Hercegovina, Gruzie, Afghánistán, Indie, Vietnam, Bolívie.

 
 
 
 

Rozhovor s Deepou, blogerkou z Indie

 
 

Deepa se přestěhovala se svým manželem ze Skotska do Česka již před nějakým časem. Protože miluje vaření, založila si blog MyIndia, aby přiblížila Čechům indickou kulturu, ale především pak indické jídlo. Momentálně se s manželem věnují natáčení video receptů, které průběžně budou na blogu My India zveřejňovat.

 
 
 
 

Angelato - zmrzlina sametové struktury a andělské chutí.

 
 

Příběh sourozenců Biljany a Bojana ze Srbska a Zlatka z Makedonie o tom, jak si přišli do Česka žít svůj sen. Vlastní a provozují jednu z nejlepších zmrzlináren v Česku - Angelato! Celý rozhovor si poslechněte v podcastu, který vznikl v rámci projektu Salad Bowl of Prague Voices: Příběhy cizinců od Integračního centra Praha.

 
 
 
 

Sběratelské kartičky z našich pořádaných kurzů vaření

 
 

Kartičky obsahují nejen návod na přípravu tradičních jídel ze zemí, odkud pocházejí naši klienti ​a jejich přátelé, ale také jejich osobní příběh​y​ prozrazující, jak se do Česka dostali a jak se jim tu žije. Kartičky s námi můžete sbírat a vytvořit si tak jedinečnou multikulturní kuchařku. V rámci našich kurzů vaření v roce 2019 vznikly kartičky z těchto zemí: SýrieBolívieIzrael a Tatarstan.

 
 
 
 

Tipy na etnické restaurace a kavárny.

 
 

Kromě receptů na foodblogu pravidelně také zveřejňujeme tipy na etnické restaurace a kavárny. Do sekce KAM NA JÍDLO! jsme přidali tři nové restaurace a bistra:

 
 
 
 

Nové recepty s příběhy

 
 

Recepty s příběhy z: Japonska, Turkmenistánu, Tatarstanu – Ruska, Indie, Taiwanu, USA, Izraele, Běloruska, Etiopie, Brazílie a dalších 17 zemí!

Posílejte nám své příběhy a recepty. Chceme vědět, jaké jídlo máte rádi, jak vaříte vaše tradiční jídla z českých surovin nebo nám pošlete tip na vaši oblíbenou etnickou restauraci.

Své příběhy a recepty posílejte na email: konradova@migrace.com

 
 
 
 

Dárek na Vánoce a dobrý skutek v jednom!

 
 

Další ročník projektu Cook2Help odstartuje již 15. listopadu. Jedná se o benefiční e-shop, kde lze nakoupit užitečné doplňky do kuchyně, vouchery na různé kurzy vaření či báječnou večeři! Díky projektu máte tak možnost nakoupit skvělé dárky na Vánoce a přitom přispět na syrskou misi Lékařů bez hranic.

 
 

Přinášíme zajímavé příběhy a recepty ze SIMI Foodblogu.

SIMI FOODBLOG provozujeme již pátým rokem. Najdete zde recepty ze všech možných koutů světa.

Momentálně na našem foodblogu najdete recepty z 60 zemí. Každý recept také obsahuje příběh člověka, který se s námi o recept podělil.

Uspořídali jsme poslední vaření v tomto roce, a to na tatarské speciality. Podívejte se na FOTOGALERII zde.

Přečtěte si také článek, který jsme zveřejnili na našem blogu BEZ VRÁSEK - Článek o úspěšných ženách migrantkách, které si šly za svým a uspěly na poli gastronomického světa.

  
   
         
 

Pokud nechcete newsletter nadále dostávat, klikněte na následující odkaz: Odhlásit odběr