Jeden den ze života interkulturní pracovnice Jeden den ze života interkulturní pracovnice

Interkulturní pracovnice? To je zvláštní povolání, co to vlastně obnáší? Tuto otázku slýcháváme s kolegyněmi často. Někdo se domnívá, že se možná zabýváme terénní prácí. Někdo si myslí, že hlavně tlumočíme. Přihořívá. Není to ale úplně ono. Zjednodušeně se dá říct, že interkulturní pracovnice či pracovník je osoba, která pomáhá migrantům a migrantkám se zorientovat v jejich nové zemi a doprovází je na cestě k osamostatnění. Jak vypadá typicky pracovní den IKP?

více

Sociální oddělení SIMI je zavřené Sociální oddělení SIMI je zavřené

4.-6.12. (pondělí až středa) bude sociální oddělení SIMI zavřené.

Děkujeme za pochopení!

více

Přednáška pro držitelky/e dočasné ochrany na téma hledání ubytování na nájemném trhu Přednáška pro držitelky/e dočasné ochrany na téma hledání ubytování na nájemném trhu

Už před začátkem války na Ukrajině hledání nájemného bydlení v Praze bylo náročným procesem, dnes společně čelíme jak rostoucím nájmům, tak i nedostatku bytů, kdy na jeden byt může být až 400 zájemců. Navíc, uprchlíci jsou vystaveni i dalším bariérám - jazykovým, kulturním nebo jsou tlačeni do rizikových situací. Jak jim předejít a najít si pronájem? Kde hledat nájemné ubytování? Z jakých složek se skládá celkový nájem, jaká je maximální výše kauce? Jaká jsou práva a povinností nájemníka a pronajímatele? Čemu se musíte při hledání bydlení vyvarovat a kde můžete hledat pomoc v kritických situacích?

více

Další novinky